Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Ben Rosa Parks

$3.87
Sold out
There are not enough products in stock
Notify me when available
You will get $0.08 in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders, converted into voucher code or withdrawn to your bank account.
Close
Reference:
-1-0213742328577
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Alert me when price drops
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description
Doğru bildiklerim için her zaman mücadele edeceğim.

Rosa Parks, her zaman doğru bildikleri için mücadele etti, çocukken bile... Onun yaşadığı yıllarda, Amerika’da siyahlara ayrımcılık uygulayan yasalar ve kurallar vardı. Siyahların beyazlarla aynı okullara, restoranlara gitmeleri, hatta aynı çeşmeden su içmeleri bile yasaktı. Otobüslerde siyahlar arkada, beyazlar önde yolculuk ediyordu. Rosa, herkesin saygı görmeyi hak ettiğine ve herkesin eşit haklara sahip olması gerektiğine inanıyordu. İşte bu yüzden bir gün, otobüs şoförü yerini bir beyaza vermesini söylediğinde yerinden kalkmama cesaretini gösterdi. Sessiz kararlılığıyla bir insan hakları mücadelesini de başlatmış oldu. Bu mücadelenin sonunda ABD’deki ayrımcı yasalar sonsuza dek kalktı.
“Dünyayı Değiştiren Sıradan İnsanlar” dizisinde hayallerinin peşinden cesaretle giden kahramanları yakından tanıyacak; büyük başarılara nasıl imza attıklarını öğreneceğiz.

Ürün Adı: Ben Rosa Parks
Read moreShow less
Product Details
-1-0213742328577
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu