Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Duygusal Çeviklik

$8.74
1
In-Stock 4 Items
Delivery: 1 working days Estimated Delivery Date: 22-04-2024
Reference:
-1-0213947005303
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description
Gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarma ve istediğiniz yaşam tarzına kavuşma yolunda büyük bir ilerleme kaydetmenizi sağlayacak küçük bir adım: Duygusal Çeviklik

Her birimizin bu hayatta başarmak istediği hedefleri, hayalini kurduğu bir hayat var ancak bunları elde etmenin kısa veya kestirme bir yolu yok. Hedeflerini gerçekleştiren başarılı insanların anlattığı hikâyeler dolambaçlı yollarla dolu. Dr. Susan David’in bulgularına göre bu tür insanlar bu başarılara popüler psikoloji mottosu uyarınca pozitif düşünerek (negatif duygularını bastırarak) imza atmıyorlar. Bu insanların başarı oranını zekâları, yaratıcılıkları veya hayat şartlarındaki farklılıklardan ziyade iç dünyalarıyla baş etme biçimleri (duygusal çeviklikleri) belirliyor.

Duygular, mutluluk ve başarı üzerine en az yirmi yıl araştırma yaptıktan sonra duygusal çeviklik kavramını ortaya atan Dr. Susan David, her insanın negatif duyguları ve düşünceleri olabildiğini söylüyor. Ona göre duygusal çevikliğe sahip olan insanların diğerlerinden daha başarılı ve mutlu olmalarının sırrı, bu duygu ve düşünceleri göz ardı etmemeleri, gizlemeye çalışmamaları, aksine onlarla cesurca yüzleşerek onları kabullenmeleri ve onlardan ders çıkarmalarında yatıyor. İnsanlar ancak bu yüzleşmenin ardından kendi değerlerine uygun davranmaya ve iyi alışkanlıklar edinmeye başladıklarında başarıya ve esenliğe kavuşuyorlar.

Siz de kendinizden şüpheye düşüyor, aksilikler yüzünden bocalayıp tekrar ayağa kalkamıyor, olumsuz duygularınızı takıntı haline getirip yaşam enerjinizi yitiriyor ya da tam tersine onları gizleyip yüzünüzde yapmacık bir maskeyle geziyorsanız, Duygusal Çeviklik bu kısır döngü kafesinden çıkış anahtarınız! Duygusal Çeviklik’le zincirlerinizi kırın, potansiyelinizin farkına varın, duygularınızla ve benliğinizle barışın, temel değerlerinize uygun davranın ve âdeta bir çiçek gibi serpilip gelişin.

“Susan David eylemlerimizle ilgili hislerimizi daha iyi değerlendirebilmemiz için bize duyguların sözsüz dilini anlamayı ve kullanmayı öğretiyor.”

Susan Cain

Bir duyguyu hissetmek bir şeydir, onu kontrol etmek ise başka bir şey. Susan David üzüntünün, öfkenin, suçluluk duygusu ve korkunun faydaları olduğunu belirtmekle birlikte onların hayatımızın kontrolünü ele geçirmemesi için neler yapabileceğimizi izah ediyor. Bu hakikaten gelişmemizi sağlayacak bir kişisel gelişim kitabı.

Adam Grant

İç dünyamıza bakmamızı ve anlamlı bir hayat sürmemizi sağlamak için hazırlanmış, bilimsel verilere dayanan pratik bir rehber olan Duygusal Çeviklik, etraftaki bitmek bilmeyen gürültüleri susturmanın geçmişe nazaran daha da zorlaştığı günümüzde imdadımıza yetişiyor. Bizi duygularımızla (zıt kutuplarda olmaya değil) iş birliği yapmaya teşvik eden Susan David, adaptasyon ve kararlılık gücümüzü artırmak ve bu sayede yalnızca başarılı olmayıp gerçekten gelişmek için bize ihtiyaç duyduğumuz bilgileri veriyor.

Arianna Huffington

Duygusal Çeviklik anın içinde yaşama, duygularla ilgili sağlıklı bir farkındalık geliştirme, bu duyguların taşıdığı mesajları deşifre etme ve onlara size faydalı olacak şekilde yanıt verme, içsel değerlerinizin ve hedeflerinizin farkında olma gibi konularda tavsiyelerle dolu. Bu tavsiyeler yalnızca özel hayatınızda değil, aynı zamanda ilişkilerinizde, iş yerinizde ve bir ebeveyn olarak rolünüzde de size yardımcı olacak.

Bustle

David bu eserinde duygulara şefkatle yaklaşıp onlarla iş birliği yapma becerisi dışında başarıyı bu kadar iyi öngörebilen başka bir özelliğin olmadığını kanıtlıyor. Bunun nasıl olacağını öğrenmek ise savaşmak ile dans etmenin arasındaki farkı anlamak gibi bir şey!

Marshall Goldsmith

Temel değerlere kucak açma, daha kararlı olma ve kendini anlamlı bir değişime adamaya dair güçlü bir kitap.

Forbes

Harvardlı bir psikolog, yaşam koçu ve danışman olan Susan David insanların, eski normların hayatlarını kontrol etmesine izin vermeden negatif duygularını anlayıp onlarla uyum içinde yaşamaları için ihtiyaç duydukları

Ürün Adı: Duygusal Çeviklik
Read moreShow less
Product Details
-1-0213947005303
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu