Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Ölüm Kalım Meselesi

$7.43
Sold out
Notify me when available
Reference:
-1-0213745897032
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description
Marilyn Yalom, kendisine ölümcül kanser teşhisinin konulmasının ardından eşi Irvin D. Yalom’la birlikte bir kitap yazmak istedi ve ortaya, birlikte geçirdikleri ömürlerine dönüp baktıkları ve tüm insanlığın da ölümle yüzleşmek için tekrar tekrar dönüp başvuracağı bu değerli çalışma çıktı. Psikiyatr Irvin Yalom, keder ve anksiyete problemleri yaşayan hastalarına adadığı kariyeriyle tüm dünyada tanınıyor. İronik bir biçimde, eşine, feminist yazar Marilyn Yalom’a kanser teşhisi konduğunda uzun yıllar mesleki anlamda ustalaştığı alanda kendi kendisini de tedavi etmesi gerekeceğini fark etti. Eşinin kanser teşhisinden sonra birlikte yazmaya karar verdikleri bu kitapta Marilyn ve Irvin Yalom çifti hayatlarında ilk defa deneyimleyecekleri bir mücadeleyle yüz yüze geldi: Marilyn ardında pişmanlıklar olmadan ölmeyi, Irvin ise son yıllarını Marilyn olmadan yaşamayı nasıl başaracağını öğrenmek zorundaydı. Marilyn ile Irvin Yalom’un birlikte geçirdikleri son ayları farklı bölümlerde ayrı ayrı anlattıkları, ardından da Irvin Yalom’un, altmış beş yıllık evliliklerinin ardından eşi olmadan geçirdiği ilk ayı anlattığı bu kitap, kendi ölümlülüğümüzle yüzleşme ve sevdiğimiz birinin kaybıyla başa çıkma gibi güç deneyimlere yakından bakma olanağı sunuyor. Yalom çifti geniş ve sevgi dolu bir aile kurmuş, uzun ve mutlu bir evlilik yürütmüş olsa da, onlar da herkes gibi kaçınılmaz bir gerçek olan ölümle ve ölüm karşısında duyulan çaresizlik hissiyle yüzleşmeye çalışıyor ve aynı zamanda bu alanda yaptıkları derin çalışmaların getirdiği bilgelikle sevgi, keder ve aşk gibi evrensel konularda yanıtlar arıyor. İki uzun ömrün deneyimli kaleminden doğan Ölüm Kalım Meselesi anlamlı bir hayat sürmek isteyen ve yaşamında teselli arayan herkes için açık yüreklilikle yazılmış bir rehber olacak…

“Altmış beş yıl evli kalan Irvin ve Marilyn Yalom, bir çift olarak daima kol kola yaşamanın ancak hayata ayrı ayrı veda etmenin neler hissettirdiğini anlatıyor.”

Dr. Joanne Cacciatore


“Ölüm Kalım Meselesi hem tatlı bir hatıra hem de bir keşif yolculuğu. Bir ömür hayat arkadaşlığı yapmış iki önemli profesör ve yazar yaşlılıkla, hastalıkla, ölümle yüzleşiyor. Yaşamın geçiciliğiyle dürüstçe hesaplaşan Yalom çifti, ömür denen hem uzun hem kısa sürenin ne denli değerli olduğunu bize çok iyi anlatıyor.”

Frank Ostaseski


“İnsanı aydınlatan ve hayata anlam katan bu kitap, güzelliklerle geçen bir ömrün verdiği teselliyi aktarıyor ve hepimize umut aşılıyor. Hepimiz hayatın en büyük gerçeği olan ölümlülükle yüzleşmek durumundayız, işte bu yüzden Ölüm Kalım Meselesi göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir çalışma.”

Kathryn Mannix

“Varoluşçu psikoterapist Irvin Yalom ve geniş çevrelerce tanınan yazar Marilyn Yalom gibi iki büyük ismin elinden çıkan bu kitabı yazmak büyük bir cesaret gerektiriyor. Bu iki kıymetli profesör geçirdikleri zorlu sürecin psikolojik bir kaydını bizlerle paylaşıyor ve aynı zamanda hayatları boyunca peşinde oldukları, yaşama ve ölme sanatının bilgeliğini aktarıyorlar. Okuyucusunu dönüştüren bu çalışmayı yüreğim burkularak okudum.”

Arthur Kleinman


“Yarım yüzyıldan daha uzun bir süredir psikiyatr Irvin Yalom tüm dünyayı bilgelik, sezgi ve mizahla dolu psikolojik anlatılarıyla kendine hayran bıraktı. Şimdi ise büyük bir cesaretle, bize hayatının en zorlu deneyimini aktarıyor ve ergenlik çağında tanışıp âşık olduğu eşinin kaybını paylaşıyor. Son ana dek el ele olan Yalom çifti bu kitabı yazarken de birbirine eşlik ediyor ve ölüm karşısında hissedilen korku, acı, inkâr ve kabullenme duygularıyla dolu bir tabloyu kaleme alıyor.”

Lori Gottlieb


“Ölümle yüzleşmenin ne demek olduğunu anlamak isteyen herkes için türünün tek örneği olan benzersiz bir kaynak. Irvin ile Marilyn Yalom’un birbirinden oldukça farklı üslubu bu kitapta birbirini tamamlıyor. İyi yaşamak kadar iyi ölmeyi de öğrenmek istiyorsanız bu kitabı okuyun.”

Kirkus Reviews


“Ölüm Kalım Meselesi yalnızca bir kitap değil, aynı zamanda sonsuz bir aşkın hi

Ürün Adı: Ölüm Kalım Meselesi
Read moreShow less
Product Details
-1-0213745897032
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu