Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Osmanlı’da Maarif

New
$7.19
1
In-Stock 97 Items
97 items in stock
Delivery: 1 working days Estimated Delivery Date: 26-02-2024
You will get $0.22 in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders, converted into voucher code or withdrawn to your bank account.
Close
Reference:
-1-0213743207369
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Alert me when price drops
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description
İslâmiyetin ilk yıllarından itibaren eğitimin temel mu¨esseselerinden olan medreseler, 14. yu¨zyılla birlikte Osmanlı eğitim sisteminin de ana kurumları olmuştur. 18. yu¨zyılda Mu¨hendishâne-i Bahrî-i Hu¨mâyûn, Mu¨hendishâne-i Berrî-i Hu¨mâyûn ve bunlara öğrenci yetiştiren ru¨şdiye ve idadilerin; 19. yu¨zyılda ise Mekteb-i Harbiye, Mekteb-i Tıbbiye, Mu¨lkiye-i Şâhâne ve Mekteb-i Hukûk-ı Şâhâne gibi mekteplerin açılmasıyla eğitim daha modern bir nitelik kazanmış ve kurumsallaşmaya başlamıştır. Ancak bir yandan modern eğitim kurumları açılırken öte yandan medreseler de varlığını su¨rdu¨rmeye devam etmiştir.
Osmanlı maarifinin gelenekten moderne uzanan bu seru¨venini çeşitli açılardan mu¨zakere eden Osmanlı’da Maarif, eğitim tarihi yazıcılığı, modern mektepler, kadın eğitimi ve medreseler alanlarında yetkin araştırmacıların kaleme aldığı muhtelif makalelerden oluşuyor. Osmanlı bu¨rokratlarının yabancı dil eğitimlerinden okur-yazar annelere kadar uzanan geniş bir konu yelpazesine değinen bu çalışma, Osmanlı eğitim sisteminin kilometre taşlarına temas ederken konuya dair bu¨tu¨ncu¨l bir yaklaşım sunuyor.


Ürün Adı: Osmanlı’da Maarif
Read moreShow less
Product Details
-1-0213743207369
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu