Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Sanat Nedir

$4.18
Sold out
There are not enough products in stock
Notify me when available
You will get $0.08 in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders, converted into voucher code or withdrawn to your bank account.
Close
Reference:
-1-0210244293013
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Alert me when price drops
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description
Bir sanat eserini sanat eseri kılan nedir? Ünlü düşünür ve sanat eleştirmeni Arthur C. Danto bunu "anlam" ve "cisimleşme" olmak üzere iki ana kriterin belirlediği, sanat seyircisinin de üçüncü kriter olarak yorum kattığı fikri doğrultusunda bu çok temel ve bir o kadar da karmaşık soruya yanıt arıyor. Sanat Nedir sanatın tanımlanamaz bir kavram olduğu yönündeki yaygın kanıya meydan okuyarak evrensel anlamı meydana getiren niteliklerin peşine düşüyor.

Danto argümanını oluştururken Platon’un Devlet’inden başlayarak Descartes, Kant, Hegel ve Heidegger gibi düşünürlerden yararlanıyor; Michelangelo, Poussin, Manet, Duchamp ve Warhol gibi sanatçıların eserlerini ele alıyor. Bu düşünsel yolculuğa Sistina Şapeli’nin muhteşem tavanı, Duchamp’ın pisuarı, Warhol’un kutuları gibi dönüm noktası niteliğinde eserler bize eşlik ediyor. Danto’nun felsefi irdelemesinde sanata dair pek çok güncel soruya da ufuk açıcı yanıtlar sunuluyor.


Ürün Adı: Sanat Nedir
Read moreShow less
Product Details
-1-0210244293013
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu