Click for more products.
No products were found.
Kobiety
Mężczyźni
Dziecko
Do Higieny Osobistej
Dom & Życie
Sport & Outdoor
Hobby, prezent i sztuka
Supermarket
×

Berlin’de Gezinirken

$6,43
1
W magazynie 9 Przedmioty
9 produktów w magazynie
Delivery: 1 working days Estimated Delivery Date: 18-06-2024
Otrzymasz $0,13 nagrody przy zakupie 1 tego produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić ją na kod rabatowy lub wypłacić na konto bankowe.
Blisko
Reference:
-1-0213743207185
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Powiadom mnie, gdy cena spadnie
Bezpłatna wysyłka przy zakupach o wartości 450 TRY lub więcej z UPS
Opis
Franz Hessel, ilk kez 1929'da yayımlanan epik kitabı Berlin’de Gezinirken’de, henüz Nazi dehşetinin uğramadığı Weimar dönemi Berlin'inin ritmini yakalıyor ve Alman kültürünü sarsan sismik değişimleri kaydediyor. Hessel gürültülü Berlin'de dolaşıyor; meydanları, sokakları, müzeleri, parkları, pazarları, kafeleri ziyaret ederek kentin tarihine, sırlarına, günlük yaşamına dokunuyor. Böylelikle okur, başkentteki bir flanörün tabelaları ve afişleri bir kitabın sayfası gibi okuyabilmesinin, mimari detaylardaki sembolleri ve alegorileri kavrayabilmesinin, yoldan geçenlerin yüzlerini ve sözlerini görebilmesinin izini sürüyor.

Alman düşünür ve kültür tarihçisi Walter Benjamin’in, kendisine esin kaynağı olmuş bu kitaba yazdığı önsözü de içeren Berlin’de Gezinirken, bugün bile Alexanderplatz'dan Kreuzberg'e kadar, şehirdeki gezginlere rehberlik edebilir.

“Biz sadece bize bakanı görürüz. Elimizden ancak bu gelir ve bu konuda elimizden hiçbir şey gelmez.” Hiç kimse flanör felsefesini bu sözlerle Hessel kadar derinden kavramamıştır.


Ürün Adı: Berlin’de Gezinirken
Read moreShow less
Szczegóły produktu
-1-0213743207185
Reviews
No comments
5 innych produktów w tej samej kategorii:

Ustawienia

Menu