Click for more products.
No products were found.
Kobiety
Mężczyźni
Dziecko
Do Higieny Osobistej
Dom & Życie
Sport & Outdoor
Hobby, prezent i sztuka
Supermarket
×

Sabırsız Yürek

$4,93
1
W magazynie 21 Przedmioty
21 produktów w magazynie
Delivery: 1 working days Estimated Delivery Date: 18-06-2024
Otrzymasz $0,10 nagrody przy zakupie 1 tego produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić ją na kod rabatowy lub wypłacić na konto bankowe.
Blisko
Reference:
-1-0213745817290
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Powiadom mnie, gdy cena spadnie
Bezpłatna wysyłka przy zakupach o wartości 450 TRY lub więcej z UPS
Opis
Sabırsız Yürek, Stefan Zweig’ın “tamamlanmış” tek romanı. Yeni bir savaşın başlamasına kısa bir süre kala, Avusturya ve Macaristan sınır bölgesinde bir garnizon kasabası. Genç Teğmen Hofmiller, zengin Macar Lajos von Kekesfalva’nın şatosundaki davette tanıştığı Kekesfalva’nın yeğeni İlona ile dans ettikten sonra, kızı Edith’i de dansa kaldırmak ister. O anda yapmış olduğu “gaf” kaderlerini belirleyecektir. Çünkü Edith felçlidir ve tekerlekli sandalyeye mahkûmdur. Hofmiller içine düştüğü vicdan azabıyla Edith’i sık sık ziyaret etmeye başlar. Ziyaretler çoğaldıkça kız teğmene âşık olur. Her ne kadar Edith’e duygusal bir yakınlık hissetmese de, içine düştüğü girdabın etkisiyle kızla nişanlanmayı kabul eden Hofmiller, yakın çevresine tam aksini söyler. Büyük bir trajediye varacak yolun taşları böylece döşenmeye başlayacaktır. Vicdan azabı, minnettarlık, başkalarını memnun etme ve beğenilme hissi, zengin sosyal çevrenin cazibesi gibi kader çizgisini belirleyen insani haller ve bunların ne kadar önemsiz olduğunu ortaya koyacak savaşın dehşeti... Zweig’ın elinde muazzam bir romana dönüşecek tüm unsurların bir arada olduğu bir eser.
“Ah, Tanrım. Edith sizin sırf onun için geldiğinizi düşündü hep... Sırf o nedenle bize geldiğinizi. Ben... ben hiç inanmadım buna, çünkü siz öyle... öyle rahat, öyle doğaldınız... çok içtendiniz. Ta başından beri ona olan ilginizin nedeninin merhamet olmasından korktum. Fakat zavallı kızı nasıl uyarabilirdim, onu mutlu eden bu düşüncenin bir çılgınlık olduğunu ona nasıl söyleyebilirdim?”


Ürün Adı: Sabırsız Yürek
Read moreShow less
Szczegóły produktu
-1-0213745817290
Reviews
No comments
5 innych produktów w tej samej kategorii:

Ustawienia

Menu