Click for more products.
No products were found.
Women
Men
Children
Personal Care
Home & Living
Mother & Baby
Electronic
Sports & Outdoor
Hobby, Gift & Art
Supermarket
×

Hıdır Kişisel Gelişiyor

New
$4.35
1
In-Stock 7 Items
7 items in stock
Delivery: 1 working days Estimated Delivery Date: 23-02-2024
You will get $0.13 in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders, converted into voucher code or withdrawn to your bank account.
Close
Reference:
-1-0210243906808
Love0
Add to compare0
Add to wishlist
Free shipping on your purchases of 450 TRY or more with UPS
Description

Hidir, kendi halinde bir devlet memurudur. Esi ve akilli kizi Nisan’dan baska sahip oldugu tek sey gözü gibi baktigi 1991 model beyaz Sahin arabasidir.
Hidir bir gün "Ferrari’sini Satan Bilge" kitabini kesfeder: "Karari ver; Dogu felsefesiyle, Amerikan is bitiriciligini birlestir. Sonra gelsin basari ve mutluluk." Böylece "kisisel gerilim" yolculuguna baslar. Birçok Amerikali’nin ve Amerikan vatandasi olmak için can verecek birçok Türk’ün "kisisel gelisim" kitaplarini okur. Çogu çok satan, Amerikan kültürünü isleyen bu kitaplari okudukça "gelisim" gösterir. Ses tonu, bakislari, davranislari, konusma tarzi yani "beden dili" hizla degisir. Bu degisim nedeniyle sürekli komik duruma düser.
Hidir’in baslica istegi kisisel gelisimini tamamladigini ispat edip terfi alarak seflik makamina yükselmektir. Hak ettigini düsündügü bu terfii üsleri ona kendiliklerinden bahsetmeyince, Hidir Genel Müdür Yardimcisi’yla bizzat görüserek hakkini aramaya çalisir. Ancak kafasi okudugu kitaplardan ezberledigi cümlelerle doludur; yaptigi denemeler trajikomik durumlara yol açar.
Ahmet Serif Izgören, Hidir’in yasadiklari üzerinden, "kisisel gelisim" basligiyla yayimlanan kitaplarla dalga geçiyor. Bu kitaplarin insanlari kendi benliklerinden uzaklastirdigini, hayal kirikligina ugrattigini mizahi bir dille anlatiyor. Bireysel basariyi ve rekabeti temel alan bu zihniyeti, kisisel gelisim uzmani denilen insanlarin kendi hayatlarindaki basarisizliklarini da vurgulayarak elestiriyor:
"Size kitap yazan adamlarin çogu sizin kadar mutlu degildir, ondan emin olun. Pozitif enerji deyip duranlarin belki yüzü hiç gülmüyordur."

Ürün Adı: Hıdır Kişisel Gelişiyor
Read moreShow less
Product Details
-1-0210243906808
Reviews
No comments
5 other products in the same category:

Settings

Menu